Szal śnieżnobiały z cekinami

Robienie takiego prostego szala to dobry sposób na odpoczynek od ciągłego liczenia oczek i skupiania się na robótce. Nie trzeba co chwilę mierzyć i sprawdzać gdzie oczko dodać, gdzie odjąć. Można skupić uwagę na dobrym filmie, książce albo poplotkować z przyjaciółką, a szal nie wiadomo kiedy robi się coraz dłuższy :) Ten prawie w całości wykonany jest ściegiem francuskim,  tylko na dole ozdobiony kilkoma rzędami najprostszego ażuru, którego wykonanie też nie wymaga zbytniej uwagi. Włóczka to ozdobiona srebrnymi cekinami mieszanka akrylu, poliestru, wełny i moheru ANGORA GOLD STAR ALIZE w odcieniu śnieżnej bieli. Fajna włóczka na nieco grubsze nie-mgiełkowe szale, dlatego zakupiłam ją w różnych innych kolorach z myślą właśnie o szalach i może nie tylko o szalach… ale konkretnych pomysłów jeszcze nie ma :)

                         

                              

2 Komentarze

  1. Witam,
    Chciałam spytać czy nie rozwarstwiała się Pani nitka, bo niestety moja ta na której są cekiny jakoś „ucieka” podczas robienia i muszę całą resztę nitek ją okalających przeciągać żeby je wyprostować, bo robią się garby :(

    • Faktycznie ta nitka ma lekką tendencję do rozwarstwiania i „uciekania” ale jakoś udawało mi się nad tym panować na bieżąco i szczerze mówiąc nie sprawiało mi to większych problemów.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.